Asya’da Gezilecek Ülkeler

Asya’da Gezilecek Ülkeler

Ruhlu şehirler, atmosferik tapınaklar, uzak tepe kabileleri, yanan volkanlar, yemyeşil pirinç tarlaları, geniş göller, gürültülü yağmur ormanları boyunca gece yürüyüşleri, Mekong Nehri’nden aşağı yavaş tekneler, gece pazarları, gökyüzü barları, sokak yemekleri, filler, orangutanlar …  Bir ömür boyu Güneydoğu Asya’da bulunacak maceraların hepsini ufak bir geziye sığdırmak asla mümkün değil…. Ama yılın bu zamanında, harika yerler gezebileceğiniz Asya’da mükemmel yerlere rastlamak mümkün olsa da biraz parayı gözden çıkarmanız gerekecek zira o kadar çok yer gezmek isteyeceksiniz ki gerçekten hepsinin paralı oluşu sizi biraz ürkütebilir.

Bangkok’un çıldırtıcı enerjisi, sansasyonel alışveriş yaşamı ve engin mutfağı kaçırılamaz; Tayland’ın başkentinde en az birkaç gece yemyeşil dağlara, Chiang Mai’nin muhteşem tapınaklarına, Koh Samui’nin pırlanta beyaz kıyılarına, Khanom’un pembe yunusi taşlı sularına veya dramatik ormanların sığ yamaçlarına gitmeden önce hepsini hayalinizde canlandırın istedik. Phang Nga Körfezi’ne demir atan adalar, Phuket’ten aksiyon dolu Krabi’ye ve Koh Yao Noi’nin sessiz kumlarına kadar dilediğiniz kadar yer bulabileceksiniz.

Her geçen ay, ülkenin yeni köşeleri turizme açılmış sadece Mandalay’a değil, Hindistan’ın kuzey sınırındaki Himalaya eteklerinden güney liman şehri olan Myeik’e giden güzergahı da kesinlikle kaçırmayın! Harika sarışın plajları ile halojenize olmuş, zorlukla dokunmuş tropik adalardan oluşan Mergui Takım Adaları’na kısa bir ziyaret ile mükemmel bir deneyim yaşayacaksınız. Tabii ki buraların dışında deneyimleyeceğiniz o kadar yer var ki ancak bir kitaba sığdırılabilir!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir