Avrupa’da Gezilecek Yerler

Avrupa’da Gezilecek Yerler

Büyük metropollerden büyüleyici, gözden kaçan yerellere kadar, Avrupa herkesin ziyaret etmesi gereken şehirlerle dolup taşıyor. Ancak, Avrupa’ya seyahat ederken, kurnazlık yapan, macera peşinde koşan bir kişi sizce işe nereden ya da nerelerden başlar?  En gözde yerler hiç kuşkusuz- Londra, Paris, Amsterdam, Roma, Atina ve Rodos gibi oyunculardır. Bunlar herkesin gözde listesinde olmalı. Binlerce yıldır, birçok Avrupa şehri çok sayıda lezzetli sokak yemekleri, gözde oteller, rahat kafeler ve yeni kültürlere turistlere çok farklı bakış açısı sunuyor. İşte sizler için derlediğimiz birkaç tane şehir ve özellikleri…

Berlin; Gün geçtikçe Berlin, müzeler, sanat galerileri ve tarihi mahallelerin etkileyici bir şekilde keşfedilecek kültürel bir harikalar diyarı olduğunu gösteriyor.

Riga; Riga Litvanya’nın mükemmel doğa görüntüsüne sahip olan bir yer olarak 2014 Avrupa Kültür Başkenti seçildi. İroni mimarisi, müzeleri, tarihi merkezi (aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanı) ve gezinti için pek çok özelliği olan bir yerdir.

Stockholm; Göl ve göletler, heyecan verici ve inkâr edilemez derecede güzel, Stockholm, gezinti listenizde ilk sıralarda olmalı. Yaz, ziyaret etmek için ideal bir zamandır.

Kopenhag; Danimarka’nın başkenti muhtemelen dünyanın en çekici, en dost şehirlerinden biridir.

Budapeşte “Avrupa’nın yenilikçi başkenti” muhtemelen kıtadaki en güzel yerdir burası.

Fira; Şehirlerde sürekli olarak stres altında iseniz ve bir yerleri merak ediyorsanız, yavaşlamak, dinlenmek ve muhteşem manzaralara hayran olmak için bir yere ihtiyacınız olacak.

Avrupa’da Gezilecek Yerler, Riga
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir