Avşa Adası – Avşa Gezilecek Yerler Rehberi

Avşa Adası – Avşa Gezilecek Yerler

Marmara Denizi’nin güney batısında yer alan Avşa Adası Marmara Adaları olarak bilinen ada topluluğuna dahil adalardan biridir. Avşa Adası güzel denizi ve farlı atmosferi ile özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşayanlar için farklı bir tatil alternatifi sunar.

Avşa Adası’na Ulaşım

Avşa Adası İstanbul’a 72 deniz mili uzaklıktadır ve deniz otobüsü ile ulaşım 2 saat 45 dk sürer. Yaz sezonunda İstanbul’dan Avşa Adası’na her gün deniz seferleri yapılmaktadır. Yaz sezonunda yoğunluk olan dönemlerde hafta sonu ek seferler de konulmaktadır. Avşa Adası’na Tekirdağ, Şarköy ve Erdek’ten de denizyolu ile ulaşım sağlanabilir.

Avşa Adası’nda Konaklama İmkanları

Etrafı nerdeyse tamamen plajlarla kaplı olan Ada, Marmara’da denize girebileceğiniz en temiz yer. Yaz aylarında tatilcilerin akınına uğrayan adada her bütçeye uygun konaklama alanları mevcuttur. Şirin pansiyonlar ve küçük oteller bulabileceğiniz Ada’da dilerseniz villa ya da yazlık daire de kiralayabilirsiniz. Villa ve daireler sezonluk olarak da kiralanmaktadır. Avşa otelleri ve diğer konaklama yerleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri çeşitli avsa.com adresinden edinebilirsiniz.

Avşa Adası’nda Yeme, İçme ve Eğlence

Adanın en büyük özelliklerinden biri şarap üretimi yapılması. Ada Karası üzümlerinden yapılan şarapları Marmara denizinin lezzetli balıkları eşliğinde tadabilirsiniz. Çok sayıda bar ve diskoya ev sahipliği yapan Avşa Adası’nda gece hayatı da son derece renkli. Gündüzlerinizi denizin ve güneşin tadını çıkararak geçirirken akşamlarınızı da canlı müzik dinleyerek ya da dans ederek eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Avşa Adası’nda görmeniz gereken pek çok yer var. Yiğitler Kalesi, eşsiz bir manzaraya sahip olan Şahin Tepesi ve Aziz Georgios (Aya Yorgi) Manastırı görmeniz gereken yerlerden. Adanın etrafında bulunan koyları motor turlarına katılarak gezebilirsiniz.

Şirin pansiyonları, eşsiz manzarası, şarapları, lezzetli deniz ürünleri ve kendine has atmosferi ile Avşa Adası’nda alıştığınızdan farklı, unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir