Bodrum Doğal Güzellikleri

Tatil yerleri söz konusu olduğunda bodrum tatili ve bodrum doğal güzellikleri tatilcileri her zaman kendisine çeker. Tatilin anlamının bir nevi güneş, deniz, kumsal ve gece hayatı olduğunun farkında olan tatilcilerin uğrak mekânı olan Bodrum tatilcilere hayallerindeki Bodrum tatilini sunmak için konaklama merkezlerin kapasitesini arttırıyor. Genel olarak facebook gibi sosyal paylaşım alanlarında yapılan ve tatilcilerin katıldığı anketlerin içerisinde en fazla gidilmek istenen yer olarak bilinir bodrum. Alışıla gelmiş doğal güzelliklerden farklı bir tadı olan bodrum doğal güzellikleri berrak denizi ve göz alabildiğine uzun kumsalları sayesinde tatilcilerin her sene daha da fazla ilgi gösterdikleri yerlerdendir. Tatilinizi Bodrum doğal güzellikleri içerisinde geçirmek için erken rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Size bu yazımızda tatilcilerin bu kadar fazla ilgi gösterdikleri Bodrum’un doğal güzellikleri hakkında kısaca bilgilendirme yapacağız.

Başlıca Bodrum doğal güzellikleri nelerdir?

Güvercinlik: Bodrum doğal güzellikleri arasında bulunan Güvercinlik 25 km uzunluğunda doğal bir koy. Karşısında Salih Adası bulunan Güvercinlik denizi ve yeşilliği ile görülmesi gereken yerler arasında.

Yalıkavak: İçerisinde Tilkicik Koyu ve Ağaçbaşı Koyları bulunan Yalıkavak yel değirmenleri ile ün kazanmış bir belde. Sünger avcılığı ve balığı ile tanınan Yalıkavak kendisini bodrum doğal güzelliklerine bırakmak isteyen tatilciler için oldukça yeşil bir alan.

Torba: Bodrum’a 5 km uzaklıkta çam ve zeytin ağaçlarının yeşil güzelliği altında berrak bir denizi bulunan Torba Bodrum doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda. Özellikle konaklama merkezlerinin kalitesi tatilcileri bu köye çekiyor.

Kadıkalesi: Bodrum tatili içerisinde tarihi güzellikler arasında bulunuyor. Tarihi olarak bilinen Helenistik döneme ait olan bir kale kalıntısından oluşan Kadıkalesi tatil köylerinin bölgede bulunması ile daha da önem kazanmış durumda.

Bitez: Bana göre Bodrum doğal güzellikleri arasında en güzel koy. Yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli olarak ziyaret edilen Bitez gerek doğal ortamı gerekse berraklığı farklı bölge tatilinde bulunamayacak kadar güzel olan denizi ile tatilcilerin en fazla uğradıkları yerler arasındadır.

Bardakçı koyu: Aslında Bodrum’un biraz dışında bulunsa da bu koy için Bodrum doğal güzellikleri içerisinde dememiz doğru olacaktır. Bölgede bulunan küçük konaklama merkezleri size dinlenme ihtiyacının tamamını karşılamanızda yardımcı olur.

Karaincir: Yemekleri konusunda ünlü olan Karaincir uzun plajı tatilcileri bodrum tatili sırasında kendisine çeker. Çevresinde yüksek tepeler olması nedeni ile rüzgârdan uzak kalan Karaincir tatilcilere eşiz bir doğal manzara sunar.

Bodrum’da bu saydığımız bodrum doğal güzellikleri dışında birçok farklı doğal güzellik bulunuyor. Bunlara Ortakent, Gündoğan ve Paşa koyu örnek olarak verilebilir. Bodrum doğal güzelliklerini yaşamak ve bodrum tatilini ekonomik tatil haline getirmek için erken rezervasyonları takip etmelisiniz. Sosyal medya üzerinden yapılan fırsat ve kampanyalar ile de ucuz tatil imkânı yaratabilirsiniz. Bodrum doğal güzellikleri her tatilcinin gezip görmesi gereken tatil yerleri arasındadır. Ekonomik Bodrum otelleri ile Lakos Otel, Şamdan Otel gibi konaklayarak en güzel tatil keyfinizi yaşayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir