Bodrum Tarihi Yerleri

Bodrum tatili sırasında eğlenceden biraz vakit ayırıp farlı zaman geçirmek isteyenler için harika bir alandır Bodrum tarihi yerleri. Bodrum da gezilecek yerler içerisinde bulunan birçok tarihi alan bulunmaktadır.

Bodrum tatili sırasında zaman ayırdığınız takdirde hem farklı yerler görmüş oluyor, hem de Bodrum tarihi yerleri ile Bodrum da gezilecek yerleri keşfetmiş oluyorsunuz. Bodrum tarihi yerleri genelde şehir içinde saklanmış halde bulunuyor ve tarihi melodileri sizlere fısıldayıp sizlerin yolunu gözlüyor. Onlarca kez gittiğiniz Bodrum’a tanıklık etmiş tarihi yapıları Bodrum tatili sırasında yerli yabancı turistler mutlaka ziyaret ediyor. Sizlerde bu fırsatı kaçırmayın ve Bodrum tatili sırasında Bodrum da gezilecek yerler arasında yer alan tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum tarihi yerleri ile tarihi bilgi kitapçığınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz. Tatil Bodrum da güzel diyenlerdenseniz, güzelliğin bir de tarihi yönünü keşfedin. Halikarnassos‘ta M.Ö. 484 yılında doğan ve “Tarihin Babası” olarak bilinen HEREDOT‘a göre Bodrum Dor‘lar tarafından kurulur, daha sonra Karya ve Leleg‘ler bu bölgeye yerleşir. Bodrum, Sultan Süleyman döneminde tekrar Osmanlı İmparatorluğuna katılır. Cumhuriyetin ilanından sonra adı Bodrum olarak değiştirilir. Bodrum tarihindeki bu güzel bilgiden sonra eşsiz güzellikteki Bodrum da Bodrum evlerini hatırlatan Bodrum otel seçeneklerini gözden geçirebilir buralarda kalabilirsiniz.

Neden Bodrum tarihi yerleri?

  • Bodrum tarihi yerleri şehir içinde yer alır.
  • Bodrum tarihi yerleri iyi korunmuştur.
  • Bodrum tarihi yerleri, ulaşımı kolaydır.
  • Bodrum tarihi yerleri içinde bodrum müzeleri gezilecek yerlerdir.

Bodrum tarihi yerleri arasında öncelikli görülmesi gereken yerlerden biri olan Bodrum Kalesi iki liman arasında, üç tarafı denizlerle çevrili kayalık bir yarımada üzerine kurulmuştur. Bodrum tarihi yerleri ve Bodrum da gezilecek yerler içinde olan kale, kuzey yönünden karaya bağlıdır. Bodrum tarihi yerleri arasında yer alan Bodrum kalesini, Bodrum tatili sırasında Bodrumda gezilecek yerler listesine ekleyebilir hatta barlar sokağında bulunan birçok kafeteryadan Bodrum kalesini görebilirsiniz.

Bodrum tarihi yerleri içerisinde yer alan Bodrum kalesinde bulunan, günümüzde kuzey hendeği Bodrum Festivali´nin yapıldığı, tiyatro oyunlarının oynandığı bir alan olarak değerlendirilmektedir. Bodrum tarihi yerleri içinde oturma kademelerinin gerisinde, hendeğin arkasında görülen mezar, Roma Devrine aittir. Bodrum da gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Bodrum tarihi yerleri içerisinde bulunan bir diğer tarihi alan ise Antik tiyatrodur. Bodrum tatili sırasında denize ya da otelinize giderken mutlaka görebileceğiniz Bodrum tarihi yerleri arasında yer alan Bodrum Antik tiyatroya, zaman ayırabilir, Bodrum tatili sırasında tiyatro da yapılan konserlere katılabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum gezilecek yerleri Bodrum tarihi ile daha da cezbedici bir hal almaktadır. Bodrum tarihi yerleri Bodrum gezilecek yerleri Bodrum tatili sırasında tatil rehberinize ekleyebileceğiniz birçok doğal güzellikle doludur.

Bodrum tarihi yerleri ve Bodrum da gezilecek yerler içinde yer alan, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Mausoleum‘un yapımına Karya Satrabı Mavsolos zamanında başlanmış ölümünden sonra kız kardeşi, aynı zamanda karısı olan Artemissia yapımına devam etmiştir.

Binlerce yıllık tarihi alanlar Bodrum’da sizleri bekliyor!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir