En Güzel Tatil Yerleri : Çeşme ve Bodrum

Çeşme ve Bodrum

Ülkemizin en batıdaki ucunda, Ege’de bulunan Çeşme, tatil planları için günümüzde en çok tercih edilen yerlerden. Özellikle son yıllarda turizm açısından yoğun dönemler geçiren Çeşme, İzmir’e yakınlığı ile de tercih edilen bir yer haline geldi. Bembeyaz evleri ve masmavi deniziyle tatil cenneti Bodrum ise turizm beldeleri arasında ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Eşsiz doğası ve büyüleyici güzellikteki berrak deniziyle vazgeçilmeyen tatil yerleri arasında yer bulunuyor.

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Çeşme ve Bodrum hem tatiline hem de tarihi yapılara doyacağınız iki belde. Bu nedenle gezilecek yerler de oldukça fazla. Çeşme’de; Çeşme Kalesi, Kervansaray ve Erytrai Antik Kenti Çeşme’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasındayken Bodrum’da Bodrum Kalesi’ni kesinlikle gezmenizi, kaleden görünen manzarayla güzel dakikalar geçirmenizi öneririz.

Türkiye’nin bu iki harika tatil beldesi de farklı konaklama seçenekleri içerisinde bulunuyor. Eğlencesiyle ünlü Bordum otelleri ve Çeşme otelleri için erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Yaz sezonu döneminde çok yoğun olan Çeşme ve Bodrum’da tatil zamanı yaklaştıkça yer bulmak oldukça zor oluyor. Bodrum otelleri ve Çeşme otelleri için erken rezervasyon yaptırdığınız zaman hem tatilinizi önceden planlamış oluyorsunuz hem de çok daha uygun fiyat seçenekleri ile dilediğinizde hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz.

Tatil için hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrayan Bodrum ve Çeşme’de bulunan Çeşme otelleri ve Marmaris otelleri; hem eğlenceli hem de tarihi yapıları gezebileceğiniz tatil seçenekleri sunuyor.

Benzer Yazılar

1 thought on “En Güzel Tatil Yerleri : Çeşme ve Bodrum

  1. Her daim popüler bölgeler, yıllardır tavsiye ederdim çevreme artık ama kararsızım son yıllardaki kalabalık artışından sonra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir