Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye hava yolu ile gidilebilir, kara yolu ile kendi aracımızla veya otobüs ile gidebiliriz. Hava yolu ile Fethiye‘ye gitmek için 45 dakikalık mesafedeki Dalaman hava limanını kullanmak gerekir. Dalaman hava limanına Türkiye’nin büyük şehirlerinden (İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinden) direk olmasa da uçuşlar mevcut. İstanbul’dan direk uçuş var.

Fakat, İzmir ve Ankara’dan İstanbul Sabiha Gökçen veya Atatürk hava limanı aktarmalı uçuşlar ve bu aktarmalarda 1,5 saat ile 3 saat arasında bu hava limanlarında beklemek söz konusu olabilir. Dalaman hava limanına vardıktan sonra transferimiz 45 dakika kadar sürmektedir. (Trafik yoğunluğuna göre bu süre 1-1,5 saate kadar çıkabilir)

Eğer İstanbul’dan kendi aracımızla geliyorsak kesinlikle Marmara denizini hızlı feribotla aşıp (yada Osmangazi köprüsünü kullanabilirsiniz) Bandırma’dan, Uşak üzerinden gelen yol sizin için daha iyi olacaktır. Bu yolculuk ise 8-9 saat sürüyor.

Fakat 1 gün konaklamak için geliyorsanız İzmir üzerinden gelen yolu takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ankara’dan gelenler içinse yolculuk yine 8-9 saat sürecektir. İzmir üzerinden çok daha kısa sürede Fethiye’ye ulaşabiliriz. Yatağan Muğla üzerinden gelen yol ile ulaşabilirisiniz

Otobüs seferleri Fethiye’ye özellikle yaz sezonlarında bu büyük şehirlerden sıklıkla vardır. Kış sezonunda seferler azalıyor ama yinede otobüs bulabilirsiniz.

Deniz yolu ile ulaşım pek mümkün değil. Ancak bir tur ile gelirseniz Fethiye’nin güzel bir yat limanı var  ve buraya giriş yaparak Fethiye’ye ulaşmak mümkün. Aynı şekilde özel bir yat kiralanmışsa veya kendi yatımız varsa bu limana giriş yaparak Fethiye’ye ulaşabiliriz

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir