Kuzey Amerika’da Gezilecek Yerler

Kuzey Amerika’da Gezilecek Yerler

Kuzey Amerika denince akla tabii ki sadece 2 ülke gelir ABD ve Kanada. Özgürlük Heykeli ile ulusal bir simge olarak, Amerika Birleşik Devletleri, Özgürlük Ülkesi olarak bilinir. Geçtiğimiz birkaç yüzyıl boyunca, dünyanın her yerinden insanlar, ülkenin refahı ve demokrasisi tarafından çizilen ve daha iyi bir yaşam tarzı arayan ABD’ye geldi. Sonuç olarak, bu geniş ülke, manzaralarından kültürüne, mutfağına, siyasetine ve dinine kadar çeşitlilik alanıdır. ABD’de ziyaret edilecek en mükemmel yerleri ve aynı zamanda Kanada2nın en etkileyici yerlerini sizler için derledik.

Denver

“Mile-High City” takma adıyla bilinir çünkü deniz seviyesinden yüksekte hatta bir mil yüksekte bulunur. Denver Colorado’nun başkenti ve en büyük şehridir.

Atlanta

Georgia’nın başkenti ve en büyük şehri olan Atlanta, tepeler, çam ormanı, muhteşem eski meşe ağaçları ve büyüleyici manolya ve şeftali ağaçlarının pitoresk manzaralarından yükselen üç şehir siluetine sahip, geniş ve modern bir şehirdir.

Houston

NASA Houston Uzay Merkezi’ne ev sahipliği yapan Houston, güneydoğu Teksas’ta, Meksika Körfezi’nden sadece birkaç kilometre içeride bulunan bir şehirdir.

Portland

Görkemli Mount Hood’un gölgesinde Willamette nehrinin altından geçen Portland, Oregon’un en büyük şehri ve ABD’nin Pasifik Kuzeybatı bölgesinin üçüncü büyük şehridir.

Alberta Kanada

Kanada’nın bu listedeki en mükemmel şehir olan Alberta doğaüstü görseli ile Dünya’nın en seçkin şehirlerinden biri olarak bilinir.

Niagara

Niagara şelalesinin de bulunduğu bu mükemmel şehri gezerek Kanada’nın tüm mükemmel bölgelerini gezebileceğiniz harika bir yansıma bir bölgedir Niagara.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir