Palovit Şelalesi

Palovit Şelalesi

Böyle bir mekan yok…Derelerin akışı ,suların o eşsiz  büyüleyici sesleri   insana nasıl da  huzur veriyor… Yazın bu sıcak günlerinde oraya uğramayan gitmeyin,muhteşem görüntüsü ,doğanın serinliği sizi aşıp götürürken siz de kendiniiz bu manzaranın büyüsüne bırakın..

Bırakın sular aksın üzerinize öyle süsünüz püsünüz olmasın Karadeniz’e geldiğinizde gerek yok zaten süse püse! Böyle doğal bir coğrafyada sizin süslü hallerinize… Her anın tadını çıkaracak kıyafetler tercih etmelisiniz. Çağlayan şelalenin büyüsüne kapılmak,asma köprü sırası da mı varmış sıra beklemeyi hiç sevmem diyorsanız , istediğiniz gibi rahat rahat  fotoğrafı çekebilmek için saatlerinizi çok iyi ayarlamayı unutmayın.

Bu doğa güzelliğinde vaktinizi dolu dolu geçirin. Rize-Ardeşen yolu üzerinden yol güzergâhı devam ediyor. Çamlıhemşin’de bulunmakta olan , Kaçkar Dağları Milli Parkı içiresinde ki  doğal harikalardan biri olan Palovit Şelalesi bölgenin en yüksek debiye sahip olan şelalesi olarak geçmektedir.

Palovit Vadisinin duraklarından biri de zilkale’yi hemen geçtikten sonra karşınıza çıkan yol ayrımından başlamakta olan heybetli mi heybetli şelale ,on beş metre yüksekliktedir ve yemyeşil doğanın araından beyaz bir çarşaf gibi serilmektedir.

Sabah çok erken kalkıp Sini de kahvaltı edin mıhlama yiyin, köy yumurtasına ekmek banın, taze yapışmış tereyağına bal sürün o Rize’nin çayı yok mu o mis gibi kokan demlendikçe tadı ortaya çıkan ondan yudumlayın.

Mısır ekmeği yiyin ki şehir hayatını yaşarken nelerden geri kaldığını anlayın diye ve o muhteşem doğanın tadını çıkartın şelaleyi izleyip o mis gibi havayı solumak iyi gelecektir size ve doğanın muhteşem manzarası büyüleyecek gözlerinizi. Ayrıca dikkat edin fazla oksijen çarpmasın sizi!

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir