Antalya’da Tatil

Antalya merkez, insanlarla iç içe aynı zamanda sosyal çevre için harika bir seçim. Türkiye’de şehrin içinden plajlara ve denizelere girilen nadir şehirlerden. İşten çıktıktan sonra ellerinde havlularla denize giren insaları çevrenizde görebilirsiniz. Palmiyeler yol boyu sizi takip ediyor. Canlı müzikler modern restoran ve kafeler gençlerin ilgi odağı halinde. Kaleiçi bölgesi daha tarihi yapıların olduğu bölüm olarak inceleyebilirsiniz.

Olympos

Antalyadaki tatil yerlerinde ismini en çok duyduğumuz tatil bölgesidir. Genellikle gençlerin tercih ettiği bir bölgedir. Doğa ile çevrili bir ortam ve harika bir sahile ve eğlenmek isteyenler için eğlence alanı sağlayan Olympos eğer bu şekilde isterileriniz varsa tam size göre. Ağaç evler ve pansiyonlar olarak tatilcilere seçim sunuyor. Daha doğal bir ortam isteyenler için kamp imkanıda mevcuttur.

Kemer,

Antalyanın 42 km Güney batısında olan Kemer turistlerin en çok tercih ettiği tatil yerlerinden birisidir. Her biri yüksek standarta hitap eden ve yerli yabancı insanların beklentisini karşılıyor. Yeşiliyle mavisinin eşsiz uyumunu görebilceğiniz harika şölen sağlıyor. Kemer sahilinin dışında gece hayatında dahi oldukça tercih edilen bir yer. Canlı müzik ve gece kulüpleri tercih ederseniz Kemer sizin için harika bir seçim olacaktır.

Finike,

Türkiye’nin narenciye ihtiyacımı karşılayan Finike Antalyanın bir diğer popüler tatil beldelerine göre daha sakin bir tatil sunuyor. Uygun fiyatlı otelleri ve her bütçeye uygun alışveriş alanları daha fazla insana hitao ediyor. Nekropol anıtsal kaya mezarlıkları tarih sevdalıları için harika bir deneyim sunuyor. Uzunca yollar boyu süren temiz kumsallarında yüzmek ve güneşlenmek paha biçilemez

Alanya

Önemli bir turizim merkezi olan Alanya tarihi, kültürüyle denizi ve eşsiz nanzarasıyla adete turistler için önemli bir tatil markası haline gelmiştir. Büyüklü küçüklü her kesime hitap eden otelleri sahil boyunca gördüğümüz kafeleriyle birçok kişinin tatil için tercih ettiği belde haline gelmiştir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir