Tatil Önerisi – Yunan Adaları

Yunan adalarını da tahmin ettiğimizin fazlasında yerleşim yerleri bulunmaktadır. Adaların isimlerini alt alta yazıyorum.
İonian(İyonya) Adaları,
Sporades Adaları,
Argo Saronic Adaları,
Cyclades (Kiklad) Adaları,
NorthEastern Aegean (KuzeyDoğu Ege ) Adaları,
Dodocanese (12 Adalar ) ,
Crete (Girit ),
Daha önce Yunan adalarına gitmemişseniz sizlere bir kaç önerilerim var; adaların tümünü kısa bir sürede gezip bitirmeye çalışmayın bu sizin için oldukça yorucu olur. Daha uzun bir zamana sahipseniz birbirine yakın adalara seyahat edebilirsiniz. Eşyalarınızı kaybetme ihtimalinize karşın fazla eşya yanınızda getirmenizi tavsiye etmem. Gittiğiniz restoranlarda yemek porsiyonları büyük ve doyurucudur, doymuş bir şekilde kalkacağınıza emin olabilirsiniz. Çocuğunuz ile seyahat edecekseniz bazı adalar sizleri kısıtlayabilir bu duruma göre yön çizmeniz gerekmektedir. Restoran ve otellerde Türkiye’nin aksine kredi kartı çoğu zaman geçerli değildir yanınızda nakit para taşımanız yarınıza olacaktır. Vize işlemlerinizi, otel rezervasyonlarınızı erken yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer tarihi ve dini merkezlere gitmek isterseniz oralara daha uygun kıyafetler giyerek gitmeniz gerekmektedir.
Yunanca bilmeseniz bile İngilizce tabelalar mevcuttur aynı zamanda yunanlar oldukça misafirperver oldukları için sizlere kaybolursanız dahi yardım edeceklerdir. Yunan adalarında nudist temasıyla çıplak denize girmek oldukça yaygındır, böyle bir şey tercih etmek istemezseniz plaja girmeden önce sorabilirsiniz. Rodos, yunan adalarının başkenti olarak görülen bir adadır. Rodos oldukça eski bir tarihe sahip ve aynı zamanda birçok kültür yaşam kalıntılarını görebilirsiniz. Eski kent ve yeni kent olarak iki kısma ayrılmaktadır. Eski kentte tahmin edebileceğiniz gibi daha çok tarih bulunmaktadır, yeni kentte ise modern kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir