Yurtdışı Tatil – Moskova Gezilecek Yerler

 

Rusya’nın Avrupa bölümünde bulunan Moskova, Moskova(Moskva) Nehri üzerine kuruludur. . Aynı zamanda Rusya’nın başkenti olan Moskova, tarih boyunca bu bölgenin merkezi olmuştur. Hem Rusya’nın hem de Avrupa’nın en kalabalık şehri olan Moskova, Rusya’nın ekonomik, finans ve ulaşım açısından da merkezidir.

Moskova; UNESCO Dünya Mirası yerleri, Komünist döneme ait eserleri, modern yapıları, heykelleri, dindi yapıları ve müzelerinin yanı sıra doğal güzellikleri nedeni ile de mutlaka gidilmesi gereken bir şehirdir.

Kremlin

Merkezde yer alan Kremlin, Moskova’da bulunan en önemli yerlerden biridir. Borovitsky Tepesi’nde bulunan Kremlin yüksek duvarları ve surları ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan bir yerdir.

Moskova Gezilecek Yerler

 

 

Yuvarlak bir taş yapı olan ve Kızıl Meydan’da yer alan 13 metre uzunluktaki Lobnoye Mesto, Saint Basil’s Katedrali’nin karşısındadır. Yine Kızıl Meydan’da bulunan Lenin’s Mausoleum, Lenin’in kabrinin bulunduğu mozole; dünyanın en ünlü mumyasının yani Lenin’in mumyasının burada olması nedeniyle mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

Moskova’da birçok müze, kilise ve manastır bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri arasında Pushkin Museum of Art (Avrupa Sanatı), State Tretayakov Galerisi (Rus Güzel Sanatları), Moscow Museum of Modern Art (Modern Sanatlar), Chudov Manastırı, Preobrazhenka Mezarlığı, Nativity Kilisesi ve St. Nicholas Kilisesi gibi yerleri sayabiliriz.

Sahne sanatlarının merkezi olan Moskova, dünyaca ünlü Rus Balesi ile adından söz ettirmektedir. 24 konser salonu, 93 tiyatro ve 132 sineme bulunan Moskova’da tiyatroları ziyaret etmek isterseniz, Bolshoi Tiyatrosu, Malyi Tiyatrosu, Vakhtangov Tiyatrosu ve Moskova Sanat Tiyatrosu gitmeniz gereken adreslerden.

Gece hayatı açısından da oldukça hareketli bir atmosfere sahip olan Moskova’da, Tverskaya Caddesi’deki ve Novy Arbat Caddesi’ndeki eğlence mekanlarına uğramadan tatilinizi bitirmemenizi öneririz.

 

Moskova Hakkında

Tarihini ve geçirdiği dönüşümleri şehre adımınızı attığınız ilk andan itibaren hissettirecek mimarisi; rengarenk ve neoklasik binaların gri ve köhne uzun binalara karıştığı zıtlıklarıyla; sizi masalsı atmosferine çekecek olan Moskova şimdiye kadar gitmediyseniz, kesinlikle gidilecek yerler listesinde üst sırada yer alması gereken bir şehir.

Her mevsim farklı güzellikleri ile yıl boyunca tercih edilen bir adres olan Moskova’yı istediğiniz mevsimde ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir