Batum Gece Hayatı

Gezgin bir arkadaşımın ziyaret ettiği Batum kenti dönüşü sonrası hazırladığı “Batum Eğlence ve Gece Hayatı” isimli makale.

Öncelikle Batum’a İstanbul’dan uçakla ulaşabileceğiniz gibi Karadeniz üzerinden de gidebilirsiniz. Farklı yollardan gelmek isteyenler ise Kars-Posof’da bir sınır kapısı daha var ama orası pek kullanılmıyor.

“Genel kullanılan kapı: Sarp”

Türk vatandaşlarının Gürcistan-Batum’a giriş için genel olarak kullanıdıkları kapı karayolu üzerinden Sarp sınır kapısı. Trabzon’dan gelenler kara yolu ile buraya 3-4 saat içerisinde ulaşabilirler.

İçeri giriş yaptıktan sonra sınır kapısı ile Batumi arasında 10 km bir mesafe var. Burayı ya 1 Lari vererek minibüsle yada 10 lari vererek Taksi ile Batuma ulaşabilirsiniz.

“Kumar ve Günah Şehri”

Batumi şehri tam olarak günah ve kumar şehri. Biz oradayken Batumiye gelen Türklerin önemli bir kısmı kumar oynamaya ve gece hayatına geliyordu. Bazı vatandaşlarımız bir gecede 500.000 tl kadar kaybedip evlerine dımdızlak bir şekilde dönüyorlardı. Evinde karısına 5 krş para vermeyenler orada binleri harcıyorlardı.

Gece hayatıda bu durum gibi. Batumide yaklaşık 1500 hayat kadının varlığından bahsediliyor. Müşterilerinin tamamı tabi ki Türk. Özellikle Shereton otelei ve Van Münit diskoları çok popüler.

Diskoların tamamında Türkçe pop müzikler çalıyor. Hemen her yerde Türkçe konuşan birini bulabildiğiniz için günlük hayatta ve gece hayatında da sıkıntı yaşamazsınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir