Güney Amerika’da Gezilecek Yerler

Güney Amerika’da Gezilecek Yerler

Büyük tepelerin, muazzam ormanların ve eski uygarlıkların geniş toprakları olan Güney Amerika, herhangi bir maceraya açık gezgin için mükemmel bir yer. Latin aromalı kıta, beklediğiniz hemen hemen her şeye sahip: canlı şehirler, sömürge kasabaları, dumanlı volkanlar, etkileyici göller, derin gelenekler ve her şeyden önce yeryüzündeki en dost canlısı insanlar. Güney Amerika’ya kendi başınıza seyahat ederseniz, sakinlerinin misafirperverliğinin ve şefkatinin bir efsane değil gerçek olduğunu görürsünüz. Bu arada, size büyük tehlikede olacağınızı hatırlatmak isterim: sonsuza dek orada kalmak isteyebilirsiniz! İşte tavsiye edilebilecek Güney Amerika’da Gezilecek Yerler.

Angel Vadisi ve Şelalesi, Venezüella

Pemón kabilesine de ev sahipliği yapan Kerepakupai olarak da bilinen Salto Angel, hayatımda gördüğüm en nefes kesici yerlerden biridir. Canaima Ulusal Parkı’nda yer alır ve 979 metre yükseklikte, dünyanın en yüksek kesintisiz şelalesidir.

Salar de Uyuni, Bolivya

“Cennet” temasıyla hareket eden Salar de Uyuni, 10.000 kilometrekarelik bir alanda dünyanın en büyük tuz gölüdür.

Machu Picchu, Peru

Kutsal Machu Picchu şehri 15. yüzyılda inşa edilmiş ve daha sonra terk edilmiştir. Muhtemelen Güney Amerika’daki en ünlü arkeolojik yerler olan İnka Kalesinin yanı sıra devasa taş duvarları ve gizemli tarihi ile dünyaca ünlüdür.

Rio de Janeiro, Brezilya

Güney Amerika’daki en iyi yerlerden biri de Rio de Janeiro’dur – kalbinize gerçekten dokunacak bir yer.

Eje Cafetero, Kolombiya

Kolombiya dünyanın en iyi kahvelerinden bazılarına sahip, bu yüzden bir kahve plantasyonunda lezzetli bir bardak denemenin cazibesine karşı koyamıyorum! Kahvenin tarihi, süreç ve yetiştirilen çeşitler hakkında bilgi edinmek harika bir şey olacak sizin için!

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Kuzey Amerikadaki Gezilecek Yerler konumuza da göz atmanızı öneriyoruz.

Salar de Uyuni, Bolivya
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir