Muğla’nın Turizmdeki Önemi

Muğla’nın Turizmdeki Önemi

Turizm açısından ülkemiz adına son derece önem kazanan ve her yıl önemini sürekli artıran Muğla ilinizi yakından tanıyalım.

Özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi 3 ilçesi ile turizm adına Türkiye bazında lider olan Muğla, Türkiye’nin turistik açısından en çok turisti ağırladığı mekân olarak zirvede yerini alıyor.

Geçen yıllara oranlara bu yıl yabancı turist sayısını daha da artırmak için hedeflerini yükselten Muğla ili, 2011 yılında ne kadar turist ağırladığını ve bu alanda öncü olduğunu bir kez daha ispatladı. 2011 yılında yerli ve yabancı turist olarak 7 milyonun üstünde ziyaretçiyi ağırlayan ilimiz, sadece turizme bağlı olmadığını da belirtiyor. İl genelinde yaş meyve ve sebze ihracatı ile de ön plana çıkmış durumda.

2012 yılı beklentileri, 2011 yılından daha fazla olacağı şimdiden belli olan il genelinde, turistik yerleri ve bunlara bağlı olarak ekonomisi ile ülke bazında son derece gelirli bir merkezdir.

İl genelinde hemen her yerde turistik oteller, kaplıcalar, plajlar, kamplar ve tatil köylerini çok uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Erken rezervasyon olarak il geneli sürekli ful çektiklerini bildirmek isteriz.

Tatil acentelerinin sürekli yer ayırttığı ve en çok kazandıkları yer olarak göze batan Muğla ilinde, acenteler sayesinde gelen turistlerin alternatif gezilerin sunmasına olanak veriyor.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir