Silivri Gezilecek Yerler

Silivri Gezilecek Yerler

İstanbul’un tatil yapılabilecek en güzel ilçeleri arasında ilk sıralar yer alan Silivri tatilcilerin yaz kış demeden akınına uğruyor. Birçok ailenin kendine özel yazlıklarının bulunmasının yanı sıra otel ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Silivri ulaşım açısından oldukça kolay ve hafta sonunu bile değerlendirmek için gidilebilecek tatil yerleri arasında yer alıyor.

Silivri 45 km uzunluğunda bir sahile sahip. Bu anlamda yaz aylarında sahillerinin daha kalabalık olduğu ve yazlıkların yaz aylarında tatil için gelenlerle dolduğu söylenebilir. Silivri, eğlence için aktiviteler ve spor için elverişli bir ilçe. Yaz aylarında tatil içinde gelinebilir, diğer aylarda günübirlik tatiller içinde gelinebilir. Silivri’ye gelerek birkaç gün tatil yaparak, adeta kendinizi yenileyebilir, tüm streslerinizi unutabilirsiniz.

Silivri’de balıkçılık oldukça yaygın bir meslektir. Bu anlamda Silivri’de aradığınız deniz ürünlerini bulamamanız imkansız. Üstelik balık fiyatları da oldukça uygun olmaktadır. Ayrıca birçok balık restaurantı da birbirinden lezzetli yemekler yemeniz mümkün. Silivri’de tatil yapanlara önerebileceğim ilk aktivite tekne kiralamaktır. Silivri sahilini kiralık tekne ile turlamak sizi büyük mutluluk verecektir.

Silivri sahilinin güzelliğinin yanı sıra parkları da oldukça güzeldir. Çay bahçelerinde oturarak Silivri’nin muhteşem manzarasını izleyebilir, unutamayacağınız kareler yakalayabilirsiniz. Tekne turları, güzel sahilleri, çay bahçeleri, lezzetli deniz ürünleri ve daha birçok güzelliğiyle Silivri tatil yapılabilecek en güzel yerler arasında bulunuyor. Ayrıca İstanbul’da yaşayanlara yakın olması, tatil sezonunda diğer tatil yerlerine göre daha sakin olması Silivri’nin tatil için tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Benzer Yazılar

1 thought on “Silivri Gezilecek Yerler

  1. Resimlere bakınca farkettim ki insan bazen gözünün önündeki güzelliği göremiyor. Gerçekten Silivri mi burası diye sordum kendime. Gerçekten bakmak ile görmek arasında büyük fark varmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir