Tatil Köyü İle Otel Arasındaki Farklar

Tatil Köyü İle Otel Arasındaki Farklar

Tatil köyleri insanların doğa ile baş başa kalabilecekleri, daha doğal ortamda tatil yapabilecekleri, yeme içme hizmetlerine dahil her türlü imkanı bulabilecekleri yerlere denilmektedir. Genelde tatil köyleri bungalov tarzı evlerden oluşmaktadır. Deniz kenarında ya da doğayla iç içe tesislere tatil köyleri diyebiliyoruz. Tatil köylerinde alışveriş imkanları bulabilirsiniz aynı zamanda çocuklarınız için aktiviteleriniz bulunmaktadır. Otellerde kapalı yüzme havuzu ve açık yüzme havuzu bulunmakta. Bu açıdan baktığımızda tatil köyleri ile 5 yıldızlı oteller arasında pekte bir fark yokmuş gibi görünüyor. Esas olan aldığınız hizmetin kalitesi, yemekler, deniz ve havuz imkanları düşünüldüğünde her iki tesis tipinde de bu imkanlardan faydalanabiliyorsunuz.

Peki Tatil Köyü İle Otel Arasındaki En Belirgin Fark Nedir?

Tatil köylerinde 5 yıldızlı otellerde bulunan bütün imkanlar da yararlanabilirsiniz. Sadece 5 yıldızlı oteller büyük binalar şeklinde olurken tatil köyleri bungalov evler ve daha geniş alanlarda kurulmuştur tesislerdir.

Bu yazımızda sizler için tatil köyü ile 5 yıldızlı oteller arasındaki farkları inceledik. Tabiki ülkemizin çoğu tatil bölgesinde bu tesislerin yanında her bütçeye uygun çok güzel pansiyonlarda yer almaktadır. Pansiyonlarda genellikle oda kahvaltısı ve sınırlı hizmetler yer almakta. Fakat ultra herşey dahil paketler ile biraz daha fazla ücret ödeyerek konforunuzu arttırabilir, rahat ve kusursuz bir tatil geçirebilirsiniz. Stres atmak için tatile gittiğimizi düşünürsek, tatil yolu ve tatilde geçirdiğimiz süre için iyi seçimler yapmalıyız.

Benzer Yazılar

1 thought on “Tatil Köyü İle Otel Arasındaki Farklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir