Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Bu yazımızda sizlere nasıl Ucuz Uçak Bilet satın alacağınız maddeler halinde açıklamaya çalışacağız. Bunları uygulayıp biletlerinizi daha ucuz bir şekilde alabilirsiniz.

İlk Şart Erken Rezervasyon 

Havayolları şirketlerin uyguladığı kampanyalar belirli koltuklarda ucuz uçak bileti satışa çıkarmaktadır. Ne kadar erken rezervasyon yaptırdığınız taktirde bu kontenjandan yararlanma imkanınız bulunur.  Bu en ucuz kontenjan bittikten sonra bir üst sınıf açılır ve bu şekilde fiyat yükselmesi devam eder. Son günde fiyat düşer mantığı hiç bir zaman olmamalı biletlerinizi alabildiğiniz kadar erken kalmaya çalışmalısınız.

Esnek Tarihlerde Hafta İçi Alma

Eğer yapacağınız seyahatte tarihleriniz  esnek ise Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden uzak durmanızı ve daha çok Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini tercih etme yararınıza olacaktır. Bu günlerde uçakların doluluk az olduğundan dolayı ise bu günlerde uçak bileti fiyatları daha ucuz olmaktadır.

Direk, Aktarmalı Uçuşlar ve Alternatif Havaalanları 

Yapacağınız uçuşlar bazı hatlar çok yüksek uçak bileti fiyatı çıkma şansı bulunmaktadır. Bunlara alternatif olarak aktarmalı uçuş oluşturabilirsiniz. Ancak aktarmalı uçuşlarda rötar gibi konuları riske almanız gerekmektedir. Bunlara ek olarak aynı şehirde iki havaalanı olması durumunda bu havaalanları tercih edebilirsiniz.

Biletleri Direk Havayolların Kendi Sitesinden Alalım

Bazen internet üzerinden satan acenteler ve diğer bilet satış acenteleri ise bilet fiyatlarının üstüne komisyonlarını koyup bu şekilde bilet satışı yapmaktadırlar. Bu nedenle her zaman en ucuz olan uçak biletleri havayollarının kendi internet sitesi üzerinden alabilirsiniz. Havayollarının yetkili satış acenteleri arasında 5 TL ile 10 TL arası değişken bir hizmet ücreti çıkabilir bu nedenle en doğru tercih budur. Çok nadiren bazı firmalar havayolu firmasının sitesindekinden daha uygun fiyatlara uçak bileti sunabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir